Ciepła

Woda

Dogodna

Zamiana

 

Ciepła woda z sieci ciepłowniczej jako alternatywa dla gazowych podgrzewaczy wody

Jesteś tutaj: Klienci.pec.tychy.pl > Odczyty

Odczyt elektroniczny

Link

Obsługa serwisu

Link

Bezpieczeństwo

Link

Strefa klienta


Obsługa serwisu

1. Logowanie do serwisu

2. Wysyłanie odczytu

3. Wylogowanie z serwisu

4. Nie pamiętam loginu lub hasła

 

 

 


LOGOWANIE DO SERWISU

 


Aby zalogować się w serwisie należy przejść do zakładki START (pierwsza pozycja w Menu).

Następnie wypełnić formularz znajdujący się pod Menu - informacjami: login i hasło. Na końcu należy potwierdzić logowanie przyciskiem Zaloguj. (Przykład wypełnienia został zobrazowany na rysunku obok).Po poprawnym wprowadzeniu loginu i hasła użytkownik zostanie zalogowany w serwisie i powiadomiony o tym fakcie w lewym menu.UWAGA! Po zakończeniu pracy nie zapomnij się w wylogować!

 

 


WYSYŁANIE ODCZYTU


Wysłanie odczytu drogą elektroniczną jest procesem bardzo prostym.

W pierwszej kolejności odszukać należy formularz rejestracyjny, z którego odczytamy dane identyfikacyjne licznika (rodzaj, nr, lokalizację) i odbiorcy.Po zebraniu informacji należy zalogować się do systemu korzystając z formularza logowania umieszczonego w zakładce START pod lewym menu.Po poprawnym zalogowaniu w MENU pojawi się "nowa" zakładka: "Wyślij odczyt". Należy w nią wejść i uzupełnić formularz odczytowy.


Wszystkie pola oznaczone * są obowiązkowe. Jeżeli, którekolwiek zostanie pominięte - system powiadomi użytkownika stosownym komunikatem:


Zakończenie wprowadzania finalizujemy poprzez naciśnięcie przycisku WYŚLIJ. System wyśle formularz i powiadomi nas o tym fakcie w następujący sposób:UWAGA! Formularz zawiera dane odczytowe tylko jednego licznika - w przypadku większej ilości lub typu należy dla każdego takiego licznika wypełnić i wysłać ten formularz.

 

 


WYLOGOWANIE Z SERWISU


Aby wylogować sie z serwisu należy użyć przycisku Wyloguj umieszczonego na formularzu pod lewym menu:


Lub użyć opcji z menu użytkownika o nazwie: Wyloguj,po naciśnięciu użytkownik zostanie przeniesiony na stronę, gdzie ponownie musi użyć przycisku Wyloguj.

 

 

 


NIE PAMIĘTAM LOGINU LUB HASŁA

Nie pamiętam loginu lub hasła - co dalej?

Nic prostszego, należy w formularzu logowania wybrać jedną z opcji: Nie pamiętasz hasła lub Nie pamiętasz nazwy?.System przeniesie nas do artykułu, w którym poprosi o wpisanie adresu email (tego samego, który został zarejestrowany podczas pierwszej wizyty w Dziale Obsługi Odbiorców podczas rejestracji w serwisie umieszczonego w Twoich danych).Po poprawnym wpisaniu adresu system wyśle pod wskazany adres kod sprawdzający umożliwiający zmianę hasła lub prześle nazwę logowania (w przypadku wybrania opcji: Nie pamiętasz nazwy).
Drukuj Email